Hlavná stránka Motorové oleje pre osobné automobily
Motorové oleje pre osobné automobily

Motorové oleje pre osobné automobily

 
Oleje rozdelené podľa viskozity:
Skladom máme značkové originálne motorové oleje značiek ako Shell, Castrol, Dexoll, ELF, LIQUI MOLY, Mobil, Motul, Motorex, Repsol, Total, VAG, Valvoline, Wolf a iné... Taktiež dodávame originálne oleje BMW, oleje Ford, oleje pre Škoda auto, oleje Mazda, oleje pre Mercedes, Opel, Peugeot, Renault, Volkswagena iné: 
Ostatné naše oleje v ponuke nájdete tu:

Ponúkame značkové originálne motorové oleje. Nájdete u nás oleje Shell, oleje Castrol, oleje Mobil, oleje Total a iné. Kvalitné motorové oleje do osobných automobilov sú základom dobrej údržby a trvanlivosti a je dôležité dbať na kvalitu. Hlavnou funkciou, ktorú majú motorové oleje, je minimalizovať kontakt kov o kov, znižovať trenie a opotrebovanie motora.
Oleje 0W-20   Oleje 0W-30   Oleje 0W-40   Oleje 10W-30   Oleje 10W-40   Oleje 10W-50   Oleje 10W-60   Oleje 15W-40   Oleje 15W-50   Oleje 20W-50   Oleje 5W-20   Oleje 5W-30   Oleje 5W-40   Oleje 5W-50

Motorové oleje znížujú trenie, a teda aj opotrebenie motora, ktoré spôsobuje väčšie teplo a tým sa pomaly opotrebujú a ničia pohyblivé častí motora. Motorový olej v motore udržuje tenký mazací film na všetkých kovových častiach, ktorý im umožňuje kĺzať po sebe efektívne, čím sa minimalizuje trenie. Podľa technológie výroby sa motorové oleje delia na:

minerálne motorové oleje,
polosyntetické motorové oleje,
syntetické motorové oleje.